Sarık Korur

Sarık Korur Nedir?

SARIK KORUR,

Sarık değildir. Sarığın dışındaki beyaz kısma geçirilen kılıftır. Kirlendiğinde çıkarılıp ılık suyla yıkanır ve ütülenerek tekrar takılır. Yıllarca bu şekilde kullanılır. Ebat olarak bütün sarıklara uyar. Maddi tasarruf sağladığı gibi, sarığınızın düzenli ve temiz görünmesine de katkıda bulunur.

SARIK KORUR,

Din Görevlilerinin, Diyanet teşkilatı İmam ve Müezzin kardeşlerimizin, sarık takan hoca ve talebelerin başlarına taktıkları sarığın dışına geçirilen, özel olarak tasarlanmış bütün bir KILIF tır. Esnek bir kumaştan üretilmiştir. Gerdirilebilir. Sarığın kirlenmesini önler. Koruyucu özellikteki bu kumaş ince olmasıyla da sarığın alttaki deseninin gözükmesini sağlar.

Sarık Korur Kılıf Nasıl Kullanılır?

Sarığın dışındaki beyaz kısmına elimizdeki kılıf gerdirilerek yukarıdan aşağıya doğru  geçirilir. Alt kısımdaki uçlar düzeltilir. Yukarı bölümü sarığın üst tarafındaki beyaz kenara düzgün bir şekilde geçirilir. Fazlalık kalırsa fes ile beyaz kısım  arasına sıkıştırılır.

Kılıf kirlendiğinde 30 dereceyi geçmeyen ılık suda beyaz sabunla elde yıkanır, sıkmadan kurutulur. sonra hafif buharlı ütü ile kısa ütü yapılır.
Ürünümüz özel iplikten yapılmış olup, sarığın orijinal halini en iyi gösterecek şekilde üretilmiştir.

Sarık Korur kılıfı yeni aldığınız sarıklarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Naylonu sökmeye gerek kalmadan üzerine takılabilir.

Ürün patentli olup, taklit edilmesi kul hakkının ve emeğinin ihlalidir.  Kanuni yollar mahfuzdur.

Paket İçeriği:

Paket içinde 3 adet kılıf vardır.